Nastavte si intenzitu slnečných lúčov na terase sami. S vašou novou záhradnou pergolou je to hračka. Strecha naklápacích pergol je tvorená z hliníkových lamiel, ktoré sa dajú variabilne naklápať dľa aktuálnych zmien počasia.


Jedinečné riešenie naklápacej pergoly, ktorá vás ochráni pred slnkom, dažďom a snehom. S ďalším príslušenstvom, ako sú screenové rolety alebo posuvné zasklenie vytvoríme dokonalú záhradnú pergolu na celý rok.

PLACEO

Najobľúbenejšia naklápacia pergola!


Sklápacie pergoly PLACEO sú populárne riešenie zastrešenia terasy pre moderné stavby. Tento typ bioklimatických pergol má celkom rovnú obvodovú konštrukciu (bez sklonu) a strechu tvoria sklápacie hliníkové lamely, ktoré je možno polohovať (naklápať) v rozmedzí od 0° do 140°. Pri uzavretých lamelách pergoly docielite “úplne pevnej strechy”, ktorá Vás úplne ochráni nielen pred slnkom a dažďom, ale tiež aj snehom. Extrudované hliníkové lamely sú uložené v spáde vždy k motoru a na tejto strane musí byť tiež inštalovaný odtokový stĺp alebo stĺpy. Odtok vody je vždy integrovaný vo vnútri stojky pergoly a v závislosti na veľkosti sa určuje počet odtokových stĺpov (do 17 m2 je len jeden odtokový stĺp, nad 17 m2 sa už používajú dva odtokové stĺpy). Prevedenie pergoly môže byť na štyroch stĺpoch (tzv. samostatne stojaca) alebo čiastočne kotvená o dom na ľubovoľnom počte stĺpov.

BAVONA

Pergola s naklápacími lamelami


Pergoly BAVONA sú v posledných rokoch najobľúbenejším riešením pre moderné stavby. Tieto bioklimatické pergoly sú tvorené celkom rovnou hliníkovou konštrukciou, kde strechu pergoly tvoria extrudované hliníkové lamely, ktoré je možno polohovať (naklápať) od 0°do 140°. Pri uzavretých lamelách pergoly docielite “pevnú strechu”, ktorá Vás jednoducho dokonale ochráni pred dažďom, ale aj snehom. Obvodová konštrukcia je celkom rovná, takže sa perfektne hodí k ostrým tvarom každej stavby. Hliníkové lamely sú uložené v spáde vždy k motoru, kde musí byť inštalovaný odtok vody. Odtok vody je vždy integrovaný vo vnútri nosnej stojky pergoly a v závislosti na veľkosti sa určuje počet odtokových stojok (do 17 m2 je len jeden stĺp, nad 17 m2 sa už používajú dva odtokové stĺpy). Najpopulárnejšie riešenie tejto pergoly je na 4 stojkách, ale samozrejmosťou je aj možnosť kotviť pergolu k domu a potom použiť menej stojok.

AEROLUX

Prvá pergola svojho druhu s naklápacími a posuvnými lamelami


Tieto unikátne pergoly AEROLUX sú unikátne riešenie, ktoré boli ako prvé uvedené na trh. Pergoly majú rovnú obvodovú konštrukciu a ostré tvary všetkých svojich profilov. Strechu tvoria extrudované hliníkové lamely, ktoré sú vyspádované vo vnútri konštrukcie. Tento lamelový systém je možné naklápať, ale tiež odsunúť na stranu, vďaka čomu získate až o 50% viac svetla pod pergolou. Odtok vody je vždy integrovaný vo vnútri nosnej stojky pergoly a v závislosti na veľkosti sa určuje počet odtokových stĺpov (do 17m2 je len jeden stĺp, nad 17 m2 sa už používajú 2 odtokové stĺpy). Prevedenie pergoly môže byť na 4 stĺpoch (tzv. samostatne stojaca) alebo čiastočne kotvená o dom na ľubovoľnom počte stĺpov.