V súčasnosti sú pergoly a prekrytie terasy veľmi dôležitou súčasťou vašej domácnosti. Moderné pergoly sú nielen veľmi štýlovým riešením, ale predovšetkým funkčným prístreškom na terasy.


Ochranu pred nepriaznivým počasím si zoberie na starosť sklenená alebo polykarbonátová strecha a vrásky vám nepridá ani údržba, lebo hliníková pergola je celkom bezúdržbové zastrešenie terasy.

LEGEND

Najpredávanejšie pergoly LEGEND s polykarbonátom alebo sklom

Najpopulárnejšie pergoly LEGEND sú najobľúbenejšou variantou pergol s pevnou strechou. Strechu tejto rady pergol môže tvoriť 16 mm komôrkový polykarbonát, ale i 8 mm bezpečnostné sklo Connex. Konštrukcia je tvorená hliníkovými profilmi s práškovou povrchovou úpravou. Pergola sa štandardne dodáva so sklonom 8° (klesanie 14 cm na meter), ale za príplatok je možno zvoliť sklon od 5°do 15°. Stojky v prednej časti sú z profilu 110 x 110 a majú štandardnú dĺžku 2.400 mm.

EXPERT

Robustné pergoly Expert s polykarbonátom alebo sklom

Robustné pergoly rady Expert sú vhodnou variantou pre projekty, kde je požiadavok na čo najmenší počet stĺpov v prednej časti pergoly. Rovnako ako u predchádzajúceho typu strechy tejto rady pergol môže tvoriť 16 mm komôrkový polykarbonát, ale i 8 mm bezpečnostné sklo Connex. Konštrukcia je tvorená hliníkovými profilmi s práškovou povrchovou úpravou. Pergola sa štandardne dodáva so sklonom 8° (klesanie 14 cm na meter), ale za príplatok je možno zvoliť sklon od 5°do 15°. Stojiny v prednej časti sú z profilu 110x110 a majú štandardnú dĺžku 2400 mm. Táto pergola dovoľuje použiť menší počet stĺpov vďaka väčšiemu prednému odkvapu s vystužením.

SUPERIOR

Unikátne hliníkové pergoly Superior

Pergola Superior je unikátna pergola, ktorú dodáva len naša spoločnosť vďaka výhradnému zastúpeniu výrobcu Gardendreams. Ide o naozaj robustný systém, vďaka ktorému sa dá dosiahnuť obrovských rozmerov s použitím len 2 predných stojok a to s variantou polykarbonát, ale i sklo. Ako u všetkých pevných pergol strechu môže tvoriť 16 mm komôrkový polykarbonát, ale i 8 mm a 10 mm bezpečnostné sklo Connex. Konštrukcia je tvorená vystuženými masívnymi hliníkovými profilmi s práškovou povrchovou úpravou. Pergola sa štandardne dodáva so sklonom 8° (klesanie 14 cm na meter), ale za príplatok je možno zvoliť sklon 5° do 15°. Stojky v prednej časti sú z profilu 150x220 a majú štandardnú dĺžku 2500 mm.

TERRADO

Presklené pergoly TERRADO s integrovanou markízou

Patríte medzi tých, ktorí chcú tráviť čo najviac času na záhrade? Presklený strešný systém tejto pergoly má široké využitie a poskytuje efektívnu ochranu pred dažďom, snehom i slnkom.

Pergoly STOBAG TERRADO sú špičkové hliníkové pergoly s pevnou strechou, ktorú tvorí bezpečnostné sklo Connex 10 mm a integrované zatienenie GP500. Celá konštrukcia je tvorená hliníkovými extrudovanými profilmi, ktoré sú ošetrené práškovou farbou. Zatienenie sa dá dodávať pomocou tlačítka na stene, diaľkového ovládača alebo pomocou chytrého zariadenia (telefón, tablet a iné). Táto pergola nie je samostatne stojaca a preto sa musí vždy ukotviť k domu.