Verandy

Markízy na tienenie zimných záhrad sú módnym a užitočným riešením pre terasy rodinných domov, presklených prístreškov, alebo aj ako samostatný tieniaci prvok. Disponuje silným extrudovaným puzdrom. Stabilná konštrukcia umožňuje jej použitie aj pri náročnejších podmienkach. Rôzne vyhotovenia sa prispôsobujú ako nárokom zákazníkov tak aj predstavám architektov a podmienkam inštalácie.

Ovládanie:

Markízy Veranda sa prevažne ovládajú motoricky cez kevlarovú šnúru, alebo ozubený remeň. Z dôvodu klasického umiestnenia nad zimné záhrady a montážnej výšky by mohlo byť manuálne ovládanie problematické. K inštalovateľným elektronickým doplnkom patria senzory reagujúce na aktuálny stav počasia.

Látky:

Výber látky na markízu je najdôležitejším krokom z hľadiska estetiky. K markízam na tienenie zimných záhrad sa najčastejšie priraďujú jednofarebné látky, ale samozrejme si môžete zo vzorkovníka Umbroll vybrať látku podľa svojich predstáv.

Farby Konštrukcie:

Konštrukcia markízy je v základnom vyhotovení biela RAL9010, alebo za príplatok môžete zvoliť inú farbu podľa Vášho výberu z farebnej škály RAL.

Veranda

Patria medzi najpopulárnejšie tieniace zariadenia na zimné záhrady.
Konštrukcia bola vyslovene navrhnutá na vonkajšie tienenie plochých striech.
Pohyb a napínanie plachty je zabezpečené pomocou pružinového mechanizmu uloženého v čelnom profile markízy, ktorý vedie cez viac kladiek. Ku strešnej konštrukcii je markíza pripevnená vodiacimi lištami pomocou konzol.

Zariadenie je schopné zniesť vietor až do rýchlosti 50-60 km/hod. Avšak aj napriek vysokej stabilite odporúčame inštaláciu lopatkového veterného a dažďového senzora.

Elegantá kazeta poskytuje pre látku dokonalú ochranu v prípade nepriaznivého počasia. Po osadení tieniaceho zariadenia má vzduch medzi markízou a strešnou konštrukciou voľný pohyb, vďaka čomu sa môže teplota v interiéri úspešne znížiť.

Veranda NEW

Inováciami sa vyvinula z klasickej Verandy.
Je moderným riešením pre tienenie presklených plôch. Jej inovatívnosť spočíva v riešení posuvného mechanizmu. Markíza sa pohybuje pomocou ozubeného remeňa. Dokonalé napnutie látky zabezpečuje pružina integrovaná v čelnom profile.
Ku strešnej konštrucii je markíza pripevnená vodiacimi lištami pomocou konzol.
Zariadenie je schopné zniesť vietor až do rýchlosti 50-60km/hod.

Veranda TWINS

Navrhnutý pre veľkoplošné markízy.


Pohon dvoma motormi zabezpečuje, že plachta je stále pevne napnutá. Jeden pohon ťahá profil napínača, druhý brzdí a naopak. Pri zastavení v koncovej alebo medipolohe sú nápravy natočené do protismeru aby zasbezpečili pevné natiahnutie plachty.

 Typ VERANDA VERANDA NEW
Minimálna šírka

Maximálna šírka

200 cm

450 cm

200 cm

450 cm

Spôsob montáže:na strešnú konštrukciu (montáž z vrchu) STD STD
Spôsob montáže:pod strešnú konštrukciu (montáž zo spodu) STD STD
Dištančná konzola, štandardná 4cm STD STD
Dištančná konzola, podľa požiadavky > 4cm + +
Nadpájacia konzola + +
Motorické ovládanie na vypínač STD STD
Motorické ovládanie na diaľkové + +
Základná farba konštrukcie RAL 9010 RAL 9010
Vyhotovenie v odlišnej RAL + +
Riadiaca elektronika e pre motorické ovládanie
(veterný, ďažďový, svetelný senzor)
+ +

Legenda:
STD: V základnej cene
+: Za príplatok