Vstupné dvere

Kúpiť si garážovú bránu spoločne s vstupnými dverami sa vyplatí.

Vstupné integrované dvere, ktoré sú súčasťou brány, šetria náklady na energiu, pretože pri vstupe do garáže sa neotvára celá brána. Dverami sa ľahko a pohodlne dostanete do garáže pre všetko, čo potrebujete a vďaka nízkemu prahu dverí (iba 25mm) sa cez ne dá bezpečne prejsť aj kočíkom či bicyklom. Nízky prah tak zároveň umožňuje bezbariérový samostatný vstup do domu.

Brána sa otvára pod strop spolu s integrovanými dverami. Aby nedošlo k otvoreniu brány, keď sú dvere otvorené, je potrebné ich zaistiť. Preto majú špeciálny snímač, ktorý zabráni otvoreniu brány, keď sú vstupné dvere otvorené.


pravé dvere umiestnené vlavo (klika/klika)


lavé dvere umiestnené na stred (klika/klika)


lavé dvere umiestnené vpravo (koule/klika)


lavé dvere mimo brány (guľa/klučka)

Pohľadovo poznáte dvere v bráne iba podľa hliníkového rámu, ktorý môže byť v eloxovanej striebornej farbe alebo lakovaná do farby brány podľa vzorkovníka RAL, aby vyhovoval predstavám a prianiam zákazníka. Súčasťou dvier je kovanie – kľučka/kľučka alebo guľa/kľučka a zamykanie je riešené zámkovou vložkou s možnosťou montáže bezpečnostného kovania.

Nadštandardné riešenie

Vstupné dvere mimo mimo s PTM (s prerušeným tepelným mostom)

Kvalitný, veľmi pevný a tiež pohľadovo estetický systém sa využíva hlavne ako vstupné dvere do rodinných domov. Veľkou prednosťou je naprosto rovnaký design ako pri sekčných brán. Prerušený tepelný most zamedzuje priestup chladu z vonkajšieho prostredia na vnútornú časť rámu. Ako výplň slúži sendvičový panel s hrúbkou 40 mm s izoláciou (PUR pena). Vonkajší vzhľad podľa farieb vzorkovníka RAL alebo v prevedení imitácie dreva. Podľa priania zákazníka je možné dvere tiež doplniť o plné či čiastočné presklenenie alebo nerezový dekor.

Typy prahov:


Standardní práh
výška prahu 140+20 mm


Nízký práh
výška prahu 90+20 mm


Ultra-nízky prah
výška prahu cca 27 mm

Rozmery:

  • šírka cca 640 – 900 mm (štandard 850 mm), výška max. 2160 mm od podlahy
  • rozmery dvierok sú priamo odvislé od rozmeru a povahy brány

Dvere v bránovom krídle sú štandardne zasadené samozatváracím systémom a mikrospínačom. Je možné dodať i elektrozámok.