PONZIO® NT78EI

 

PROTIPOŽIARNY SYSTÉM PONZIO® NT78EI

Systém s trojkomorovou konstrukciou určený pre vnútorné alebo vonkajšie protipožiarne steny. Dvere zo systému PONZIO® NT 78 EI sú vyrábané vo variantoch jednokrídlové a dvojkrídlové otvárané von a dnu, a to s rôznymi riešeniami prahu. V systéme sú používané tepelo-izolačné vložky so šírkou 35mm. Vďaka trojkomorovej konštrukcii a dodatočným výztužným prvkom ide o vysoko stabilný systém, ktorý umožňuje využitie pri výrobe konštrukcií veľkých rozmerov. Rovnako ako pri väčšine systémov z rodiny PONZIO® je i NT 78 EI plno kompatibilná s ostatnými hliníkovými systémami značky PONZIO®.

ZÁKLADNÉ PARAMETRE

Počet komôr:

3

Počet tesnení:

2

Stavebná hĺbka:

78 mm

Šírka krídla:

78 mm

Šírka termoprepážky:

32 mm

Hrúbka zasklenia/výplne:

8 – 50 mm

MAXIMÁLNE ROZMERY

Jednokrídlové:

1400 x 2400 mm

Dvojkrídlové:

2400 x 2400 mm

TEPELNÁ PReSTUPNOSŤ RÁMU

Uf =

2,7 – 2,5 W/m2K

Krídla systému sú perfektne slícované. Systém zároveň ponúka mnoho variantných riešení prevedení dverových krídel alebo tiež možnosť konštrukcií utesnených proti dymu alebo použití pre oblúkové konštrukcie. Protipožiarne vložky sú buď sádrové, alebo kremičitanové.

KOVANIE A ZÁMKY
Značkové kovania FAPIM®, Dr. Hahn®, KFV®, SIEGENIA-AUBI®, SOBINCO® a SAVIO®.
Varianty: kľuka-kľuka s rozetou alebo kľuka-guľa.
Jednobodový zámok v štandardnom prevedení.

TESNENIE
Dve tesnenia zo syntetickej gumy s predĺženou životnosťou EPDM.

PRAH
Štandardne 20 mm vysoký prah.
Pri neštandarde možnosť bez prahu s dvomi štetinovými utesneniami, alebo dverový padací tesniaci prah.

ZASKLENIE/VÝPLNE
Jednoduché nebo viacnásobné zasklenie akýmkoľvek druhom skla alebo nepriehľadnými panelmi
(hrúbka 8 – 50 mm).

DYMOVÁ NEPRIEPUSTNOSŤ
Triedy Sa a Sm.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA
Tieto hliníkové profily sú dostupné v lakovanej verzii vo všetkých farebných odtieňoch palety RAL® (tiež dvojfarebné, rustikálne a imitujúce drevo), ďalej tiež anodizujúce vo farbách: zlatá, tmavo hnedá, šampaňská alebo odtieň prirodzeného hliníka. Nanášanie farieb sa robí v modernej práškovej lakovni technologickým procesom vyhovujúcim európskym normám, ktorý je potvrdený akostnou značkou QUALICOAT® zaručujúcou mnohoročnú najvyššiu kvalitu povrchu hliníkových profilov.

Štandardné farby/imitácia dreva
Biela (RAL 9016); Hnedá (RAL 8017); Šedá (RAL 9006). Zlatý dub (biela/zlatý dub); Orech (biela/orech).

POŽIARNA ODOLNOSŤ
Systém získal klasifikáciu protipožiarnej odolnosti pre dvere v plnom rozsahu. Systém na vykonávanie vnútorných a vonkajších protipožiarnych stien z hliníkových profilov s tepelno-izlolačnou vložkou. Po vykonaní skúšok nahrievania z vnútornej a vonkajšej strany bol zaradený do tried EI 60, EI 45, EI 30 a EI 15. Tvorí tak požiarno-izolačné a požiaru odolný diel stavby.