PONZIO® PT50

 

SYSTÉM PONZIO® PRE OKNÁ A DVERE PT50

Tento systém bez tepelné izolácie je určený predovšetkým pre tvorbu vnútorných konštrukcií: zásteny proti prievanu, pokladňových boxov, deliacich stien a pod. Používa sa tiež k výrobe posuvných dverí (s ručným, alebo automatickým ovládaním), lietajúcich dverí a dverí s utesnením proti dymu. Umožňuje použitie či sklenených výplní ale i hliníkových panelov, výplní typu “sandwich”, nábytkových, sádro-kartónových a polyuhlíkových dosiek s hrúbkou od 1 do 40 mm. Ide o systém pre dvere so zatváračom a dvere a dvere v rovine so zadlabaným pántom.

ZÁKLADNÉ PARAMETRE

Počet komôr:

1

Počet tesnení:

2

Stavebná hĺbka:

52 mm

Šírka krídla:

52 mm

Hrúbka zasklenia/výplne:

2 – 39 mm

MAXIMÁLNE ROZMERY

Jednokrídlové:

1250 x 2400 mm

Dvojkrídlové:

2371 x 2341 mm

Prednosťou osovo upevnených pántov je jednoduchá montáž a možnosť usporiadania v troch rovinách. Kompatibilita s inými systémami značky PONZIO® (spoločné rohové spojky, zasklievacie lišty, doplnky, kovania…). Možnosť zarovnania okenných krídel (jedna rovina na vonkajšej strane) a dverových krídel (rovina ako na vonkajšej, tak i vnútornej strane). Možnosť ohýbania profilov (použitie pre oblúkové konštrukcie). Mnoho variantov prevedenia dverových krídel: s “okopávacou lištou” (širokým trámom) alebo krídel zrezaných pod uhlom 45°, bez prahu alebo s prahom. Systém umožňuje prevedenie dverí utesnených proti dymu.

KOVANIA A ZÁMKY
Značkové kovania FAPIM®, Dr. Hahn®, KFV®, SIEGENIA-AUBI®, SOBINCO® a SAVIO®.
Varianty: kľuka-kľuka s rozetou alebo kľuka-guľa.
Jednobodový zámok v štandardnom prevedení.

TESNENIE
Dve tesnenia zo syntetickej gumy s predĺženou životnosťou EPDM.

PRAH
Štandardne 20 mm vysoký prah.
V neštandarde možnosť bez prahu s dvoma štetinovými utesneniami, alebo dverový padací tesniaci prah.

ZASKLENIE/VÝPLNE
Jednoduché alebo viacnásobné zasklenie akýmkoľvek druhom skla alebo nepriehľadnými panelmi
(hrúbka 2 – 39 mm).

POVRCHOVÁ ÚPRAVA
Tieto hliníkové profily sú dostupné v lakovanej verzii vo všetkých farebných odtieňoch palety RAL® (tiež dvojfarebné, rustikálne a imitujúce drevo), ďalej tiež anodizujúce vo farbách: zlatá, tmavo hnedá, šampaňská alebo odtieň prirodzeného hliníka. Nanášanie farieb sa robí v modernej práškovej lakovni technologickým procesom vyhovujúcim európskym normám, ktorý je potvrdený akostnou značkou QUALICOAT® zaručujúcou mnohoročnú najvyššiu kvalitu povrchu hliníkových profilov.

Štandardné farby/imitácia dreva
Biela (RAL 9016); Hnedá (RAL 8017); Šedá (RAL 9006). Zlatý dub (biela/zlatý dub); Orech (biela/orech).

DYMOVÁ NEPRIEPUSTNOSŤ
Triedy Sa a Sm.