PROTIPOŽÁRNÍ FASÁDNÍ SYSTÉM PONZIO® PF152EI

 

Systém presklených fasádnych stien PF 152 s požiarne odolnou konštrukciou tvorenou stĺpikmi a priečkami. Systém získal klasifikáciu požiarnej odolnosti pre presklené fasádne steny v plnej konfigurácii. Po vykonaní skúšok nahrievania z vnútornej a vonkajšej strany bol zaradený do tried EI 60 a EI 30. Z tohto systému je možné vytvoriť protipožiarne presklené fasádne steny s presklenými a nepriehľadnými pásmi medzi poschodiami. Ako priehľadné výplne môžu byť použité protipožiarne sklá triedy EI 30 a EI 60 (jednotlivé alebo lepené) väčšiny výrobcov dostupných na trhu.

ZÁKLADNÉ PARAMETRE

Stavebná hĺbka:

52 mm

Šírka stĺpikov:

52 mm

Šírka priečok:

52 mm

Šírka vonkajších krycích líšt:

51 mm

Hrúbka zasklenia/výplne:

28, 30, 32 mm

TEPELNÁ PRIESTUPNOSŤ RÁMU

Uf =

1,95 – 1,7 W/m2K

Vonkajšie spevňujúce hliníkové profily s protipožiarnymi vložkami so špeciálnymi spojkami priečka – stĺpik zaisťujú nosnosť konštrukcie v prípade požiaru. Expanzná páska chráni termické preložky a utesňuje medzi konštrukciou a sklami alebo inými nepriehľadnými výplňami. Tvorí tak požiarno-izolačný a odolný diel konštrukcie.

KOVANIA A ZÁMKY

Značkové kovanie FAPIM®, Dr. Hahn®, KFV®, SIEGENIA-AUBI®, SOBINCO® a SAVIO®. Varianty: kľuka-kľuka s rozetou alebo kľuka-guľa. Jednobodový zámok v štandardnom prevedení.

TĚSNĚNÍ

Tesnenie zo syntetickej gumy s predĺženou životnosťou EPDM.

POŽIARNA ODOLNOSŤ

Systém získal klasifikáciu požiarnej odolnosti pre presklené fasádne steny v plnom rozsahu. Po vykonaní skúšok nahrievania z vnútornej a vonkajšej strany bol zaradený do tried EI 30 a EI 60. Vnútorné spevňujúce hliníkové profily s protipožiarnymi vložkami so špeciálnymi spojkami priečka-stĺpik s protipožiarnymi vložkamizaisťujú stabilitu a nosnosť konštrukcie v prípade požiaru. Expanzná páska chráni termické preložky a utesňuje spoje medzi konštrukciou a sklami alebo nepriehľadnými výplňami. Tvorí tiež požiarno-izolačný a požiaru odolný diel stavby.

ZASKLENIA/VÝPLNE

Jednoduché alebo viacnásobné zasklenie akýmkoľvek druhom skla alebo nepriehľadnými panelmi (hrúbka 28, 30 a 32 mm).

POVRCHOVÁ ÚPRAVA
Tieto hliníkové profily sú dostupné v lakovanej verzii vo všetkých farebných odtieňoch palety RAL® (tiež dvojfarebné, rustikálne a imitujúce drevo), ďalej tiež anodizujúce vo farbách: zlatá, tmavo hnedá, šampaňská alebo odtieň prirodzeného hliníka. Nanášanie farieb sa robí v modernej práškovej lakovni technologickým procesom vyhovujúcim európskym normám, ktorý je potvrdený akostnou značkou QUALICOAT® zaručujúcou mnohoročnú najvyššiu kvalitu povrchu hliníkových profilov.

Štandardné farby/imitácia dreva
Biela (RAL 9016); Hnedá (RAL 8017); Šedá (RAL 9006). Zlatý dub (biela/zlatý dub); Orech (biela/orech).

DYMOVÁ NEPRIEPUSTNOSŤ

Triedy Sa a Sm.