FASÁDNY SYSTÉM PONZIO® PF152

 

Fasádny systém na báze stĺpikov a priečok je určený predovšetkým ku konštrukciám krycích stien, prístreškov, zimných záhrad, svetlíkov a iných. Konštrukčný systém PONZIO® PF 152 je zaradený do triedy materiálov RMG 1.0. V prípade použitia špeciálne navrhnutej izolácie je možné vyrábať steny s rámovým súčiniteľom prestupu tepla Uf = 2,5 až 1,3 W/m2K. Technické riešenia umožňujú stavbu rovných a oblúkových stien, realizáciu vonkajších i vnútorných uhlov. Pri tomto systéme sa predpokladá riešenie s oceľovou alebo drevenou nosnou konštrukciou. Systém je ideálnou voľbou pre realizáciou zimných záhrad.

ZÁKLADNÉ PARAMETRE

Stavebná hĺbka:

54 – 219 mm

Šírka stĺpikov:

52 mm

Šírka priečok:

52 mm

Šírka vonkajších krycích líšt:

51 mm

Hrúbka zasklenia/výplne:

2 – 56 mm

TEPELNÁ PRIESTUPNOSŤ RÁMU

Uf =

2,5 – 1,3 W/m2K

Konštrukčný systém PONZIO® PF 152 ponúka možnosti použitia pri riešení nadprahu a podokenných pásov. Vyznačuje sa tesnosťou a triedou požiarnej izolácie EI 60. Ponúka tiež možnosť vykonávania konštrukčných fasád “zimného” typu, a to bez tepelnej izolácie. Možnosť ohýbania profilu pre oblúkové konštrukcie.

KOVANIA A ZÁMKY

Značkové kovania FAPIM®, Dr. Hahn®, KFV®, SIEGENIA-AUBI®, SOBINCO® a SAVIO®. Varianty: kľuka-kľuka s rozetou nebo kľuka-guľa. Jednobodový zámok v štandardnom prevedení.

TĚSNĚNÍ

Tesnenie zo syntetickej gumy s predĺženou žiotnosťou EPDM.

ZASKLENÍ/VÝPLNĚ

Jednoduché alebo viacnásobné zasklenie akýmkoľvek druhom skla alebo nepriehľadnými panelmi. (hrúbka 2- 56 mm).

POVRCHOVÁ ÚPRAVA
Tieto hliníkové profily sú dostupné v lakovanej verzii vo všetkých farebných odtieňoch palety RAL® (tiež dvojfarebné, rustikálne a imitujúce drevo), ďalej tiež anodizujúce vo farbách: zlatá, tmavo hnedá, šampaňská alebo odtieň prirodzeného hliníka. Nanášanie farieb sa robí v modernej práškovej lakovni technologickým procesom vyhovujúcim európskym normám, ktorý je potvrdený akostnou značkou QUALICOAT® zaručujúcou mnohoročnú najvyššiu kvalitu povrchu hliníkových profilov.

Štandardné farby/imitácia dreva
Biela (RAL 9016); Hnedá (RAL 8017); Šedá (RAL 9006). Zlatý dub (biela/zlatý dub); Orech (biela/orech).